Kanada Vizesi ONLINE BAŞVURU

Kanada Vize başvurusu için profesyonel ekibimizden destek alın. Başvurunuzu bir tıkla online yapın, sürecinizi online takip edin.

BizVize ile Kanada Vizesi başvurusu çok kolay!

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tüm pasaport hamilleri, Kanada seyahatleri öncesinde Kanada vizesi yükümlülüklerini yerine getirmeleri gerekmektedir.

İş/yatırım amaçlı ziyaret, turistik gezi, aile/arkadaş ziyareti, geçici oturum ve ya transit geçiş niyetiyle Kanada’ya giriş yapmak isteyen kişilerin Kanada vize işlemlerine olabildiğince erken bir tarihte (1 ay içinde) başvurmaları gerekmektedir.

Kanada Vize Başvuru Merkezleri ile başvuru merkezine akrediteliği bulunan turizm seyahat acentaları aracılığıyla Kanada vize işlem başvurularını değerlendirmeye almaktadır.

Kanada vize başvurularını koordine eden Kanada vize başvuru vize merkezleri, Kanada vize başvurularını kabul etmek ve  işlem sürecinin idari takibini yapmakla sorumludur. Kanada vize başvurularının incelenmesi, değerlendirilmesi ve karar aşamasına ulaştırılması tamamen Kanada Konsolosluğu’na bağlı Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bürosu’nun (CIC) yetki ve insiyatifi altındadır.

Vize Merkezimiz vize işlemlerinde uzman kadrosuyla profesyonel danışmanlık hizmeti verir. Vize başvurusu sürecini profesyonel bir yaklaşımla ele alarak ihtiyacınız olan vizeyi almanızda size yardımcı olur. Vize Merkezimizin vize işlemleri departmanı, deneyimli kadrosu ile vize başvuru dosyanızı sonuca odaklı şekilde hazırlamanız için size danışmanlık eder.

Vize uygulamaları yabancı ülke vatandaşlarının ülkeye giriş çıkışlarının kontrol edilmesini sağlarken, evrakların organize edilmesi ve konsolosluğun onayı ile vizenizi alabilirsiniz. Vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru doldurulması ve başvuru evraklarının başarılı bir şekilde toparlanması ile vizeniz alınabilecektir.

BizVize - Dünya'da 60'dan fazla ülkede 300'den fazla ofisi bulunan HIS Travel iştirakı olarak, tüm dünya ülkeleri ile birlikte Kanada Vizesi için de başvurularınızı yapabileceğiniz bir vize danışmanlık şirketidir. Web sitemizden Kanada Vizesi için Gerekli Evrakları öğrenebilir, Kanada Vizesi için Online Başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz ile birlikte sizin için açılacak olan BizVize Online Hesabınız üzerinden, Kanada Vizesi başvuru evraklarınızı bize iletmeden önce, doğruluklarını teyit edebilmek adına görsellerini yükleyebilir, Kanada Vizesi Başvuru sürecinizi 7/24 izleyebilirsiniz.

Seyahat Belgesi (Pasaport) üzerinde basılı geçerli Kanada Vizesi olması, Kanada ülkesine serbestçe giriş yapılacağı anlamı taşımamaktadır. Kanada gümrük kapısında görevli Kanada Göçmenlik Ofisi yetkilileri, geçerlilik süresine sahip pasaport ile birlikte Kanada seyahat amacını ve seyahat süresi sonunda Kanada’nın terk edileceğini beyan edici evrakların, Kanada sınır kapısından geçiş sırasında sunulmasını talep etmektedir. Kanada’ya giriş sırasında ibraz edilmesi gereken belgeler şunlardır: Sağlık Raporu, Sabıka Belgesi, Çalışma Belgesi- İşveren İzin Yazısı, Kanada seyahat masraflarını karşılayacak maddi meblağ ve Davetiye Mektubu.

Kanada Hükümeti, Türkiye, İran ve Türkmenistan vatandaşları için tüm "geçici konaklama vizesi başvuruları (ziyaretçi,öğrenci ve çalışma izni vize başvuruları)  Kanada Vize Başvuru Merkezleri ile akrediteliği olan turizm seyahat acentaları üzerinden  kabul edilmektedir.

Kanada Konsolosluğu, Kanada vize başvurularını Kanada’ya seyahat etmek isteyen kişilerin sosyal durumları, meslekleri, seyahat amaçları, seyahat süreleri gibi konular göz önünde bulundururak belirlemiştir. Kanada Konsolosluğu tarafından tanımlanan Kanada vizesi türleri aşağıdaki gibidir.

A Tipi Kanada vizesi:Tipi Kanada vizesi Kanada’ya seyahat etmek isteyen yabancı diplomatlara verilen Kanada vizesi türüdür. A Tipi kanada vizesi, bu vizeyi talep eden kişilerin diplomatik statüleri bağlamında farklı türlere ayrılmıştır. 

A-1 Tipi Kanada Vizesi: Kanada’ya seyahat etmek isteyen Büyükelçilere, Bakanlara, Diplomatlara, Konsolosluk yetkililerine ve bu kişilerin ailelerine verilen Kanada vizesi tipidir.  

A-2 Tipi Kanada Vizesi: Yabancı hükümetlerin A-1 Tipi Kanada Vizesi uygulaması dışında kalan yetkililerine, çalışanlarına ve bu kişilerin ailelerine verilen Kanada Vizesi türüdür.  

A-3 Tipi Kanada vizesi: A-1 ve A-2 Tipi Kanada vizesi sahiplerinin yanında çalışan kişilere ve bu kişilerin ailelerine verilen Kanada vizesi türüdür.  

B Tipi Kanada Vizesi

Kanada Turistik vizesi olarak da anılan B Tipi Kanada vizesi Kanada Devleti’ne turistik amaçlarla seyahat eden kişilere verilmektedir. B Tipi Kanada vizesi, Kanada Turistik vizesi başvurusunda bulunan kişilerin ülkeye yapacağı turistik seyahatin amaçları doğrultusunda iki farklı kategoride değerlendirilmektedir. 

B-1 Tipi Kanada Vizesi: Kanada’ya iş amacıyla seyahat etmek isteyen kişilere verilen Kanada Turist vizesi türüdür. 

B-2 Tipi Turist Vizesi: Kanada’yı eğlence ve gezi amacıyla ziyaret etmek isteyen kişilere verilen Kanada Turist vizesi türüdür.

C Tipi Kanada Vizesi

Başka ülkelere seyahat etmek için Kanada topraklarından geçiş yapması gereken kişilere verilen Kanada Transit vizesi türüdür. C Tipi Kanada vizesi, bu vize için başvuru yapan kişilerin seyahat yetkilerine bağlı olarak farklılık göstermektedir. 

C-1 Tipi Kanada Vizesi:  Seyahatlerinde Amerika Birleşik Devletleri (ABD) bağlantısı olan kişilerin tabi olduğu Kanada geçiş vizesi türüdür. 

C-2 Tipi Kanada Vizesi:  Kanada Konsolosluğu tarafından uygulanan bu vize tipi, Birleşmiş Milletler Bölgesi geçiş yapma yetkisi bulunan kişilere ilişkin Kanada vizesi türüdür. 

C-3 Tipi Kanada Vizesi: Birleşmiş Milletler Bölgesi’nden geçiş yapan yabancı hükümet yetkililerine, bu kişilerin ailelerine, yardımcılarına ve özel çalışanlarına verilen Kanada vizesi çeşididir. 

C-4 Tipi Kanada vizesi: Kanada topraklarından vizesiz geçiş hakkına sahip kişilere yönelik uygulanan Kanada vizesi tipidir. 

D Tipi Kanada Vizesi

Kanada’ya seyahat eden gemi kaptanları ve havayolu çalışanları gibi ekiplerin üyelerine verilen Kanada vizesi türüdür. 

D-1 Tipi Kanada vizesi: Seyahatleri esnasında araç değiştirmeyen, aktarmasız olarak ABD’ye giden ekip üyelerine verilen vize türüdür.  

D-2 Tipi Kanada Vizesi:  ABD seyahatleri esnasında araç değiştiren, yolculuklarına aktarmalı olarak devam eden kişilere verilen Kanada vizesi tipidir.   

E Tipi Kanada Vizesi

E Tipi Kanada vizesi, Kanada’ya seyahat eden tüccarlara ve yatırımcılara uygulanan Kanada vizesi tipidir.  

E-1 Tipi Kanada Vizesi:   Kanada’ya seyahat etmek isteyen tüccarlara ve bu tüccarların eşleri ile küçük çocuklarına verilen Kanada vizesi tipidir. 

E-2 Tipi Kanada Vizesi: Amerika’da yatırım yapan ya da yatırım yapacak olan kişilere ve bu kişilerin eşleri ile küçük çocuklarına verilen Kanada vizesi tipidir.  

F Tipi Kanada Vizesi

Kanada’da eğitim görmek isteyen kişilere ve bu kişilerin eşlerine ve çocuklarına verilen vize F Tipi Kanada vizesi olarak adlandırılmaktadır. 

F-1 Tipi Kanada Vizesi: Kanada Devleti’nde öğrenim görmek isteyen öğrencilere verilen Kanada vizesi türüdür. 

F-2 Tipi Kanada Vizesi: F-1 vizesi sahibi öğrencinin eşine ve küçük çocuklarına verilen Kanada vizesi türüdür. 

G Tipi Kanada Vizesi

Uluslararası örgütlerle bağı bulunan, bu örgütlerin faaliyetlerinde yer alan hükümet üyelerine bu kişilerin ailelerine yönelik Kanada vizesi tipidir. 

G-1 Tipi Kanada Vizesi: Uluslararası örgüt ya da organizasyonlara üye, tanınmış yabancı ülkelerin liderlerine, temsilcilerine ve bu kişilerin aileleri ile çalışanlarına uygulanan Kanada vizesi türüdür. 

G-2 Tipi Kanada Vizesi: Tanınmış yabancı hükümetlerin üyelerine ve diğer temsilcilerine verilen Kanada vizesi türüdür. 

G-3 Tipi Kanada Vizesi: Uluslararası organizasyonlara üye olmayan ya da tanınmamış yabancı ülkelerin hükümet temsilcilerine ve bu kişilerin aile üyelerine verilen Kanada vizesi türüdür. 

G-4 Tipi Kanada Vizesi: Uluslararası organizasyonların yetkililerine ve bu kişilerin aile üyeleri ile çalışanlarına verilen Kanada vizesi türüdür.

G-5 Tipi Kanada vizesi: G-1, G-2, G-3 ve G-4 tipi Kanada vizesi sahibi olan kişilerin yardımcılarına ve kişisel çalışanlarına verilen Kanada vizesi türüdür.  

H Tipi Kanada Vizesi

Kanada Devleti’ne geçici çalışma maksadıyla seyahat eden işçilere verilen Kanada vizesi türüdür. 

H-1B Tipi Kanada Vizesi: Özellikli mesleklerde çalışan kişilere, profesyonel geçici işçilere ve mankenlere verilen Kanada vizesi türüdür. 

H-1C Tipi Kanada Vizesi: Kanada’da sağlık çalışanı eksikliğinin yaşandığı bölgelere üç yıldan daha kısa bir süre için çalışmak amacıyla giden hemşirelere verilen Kanada vizesi türüdür. 

H-2A Tipi Kanada Vizesi: Kanada’ya tarım işlerinde çalışmak üzere seyahat eden mevsimlik tarım işçilerine verilen Kanada vizesi türüdür. 

H-2B Tipi Kanada Vizesi: Kanada’ya geçici işlerde çalışmak üzere seyahat eden vasıflı ya da vasıfsız işçilere yönelik olan Kanada vizesi türüdür. 

H-3 Tipi Kanada vizesi: Kanada’ya herhangi bir alanda staj yapmak üzere seyahat eden kişileri kapsayan Kanada vizesi türüdür.  

H-4 Tipi Kanada Vizesi: H-1, H-2 ve H-3 tipi Kanada vizesi sahibi olan kişilerin eşlerine ve küçük çocuklarına verilen Kanada vizesidir. 

I Tipi Kanada Vizesi 

Kanada’ya seyahat etmek isteyen yabancı basın çalışanları ve medya mensupları ile bu kişilerin eşlerine ve çocuklarına verilen Kanada Vizesi türüdür. 

J Tipi Kanada Vizesi

Kanada’ya değişim programları katılımcısı olarak seyahat eden ziyaretçilere verilen Kanada Vizesi tipidir. 

J-1 Tipi Kanada Vizesi: Kanada’ya değişim programlarına katılmak üzere seyahat eden kişilere uygulanan Kanada vizesi türüdür.  

J-2 Tipi Kanada Vizesi: Kanada’ya J-1 vizesi kapsamında seyahat eden kişilerin eşlerine ve çocuklarına verilen Kanada vizesidir. 

K Tipi Kanada Vizesi

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) vatandaşlarının nişanlılarına, eşlerine ve çocuklarına verilen Kanada vizesidir. 

K-1 Tipi Kanada Vizesi: Amerikan vatandaşlarının Kanada’ya seyahat eden nişanlılarına verilen Kanada vizesi türüdür. 

K-2 Tipi Kanada Vizesi: Amerika vatandaşı ile nişanlı olup K-1 vizesine başvuran kişilerin çocuklarına verilen Kanada vizesi türüdür.

K-3 Tipi Kanada Vizesi: Amerikan vatandaşlarının evlendiği yabancı uyruklu kişilere verilen Kanada Vizesi türüdür. 

K-4 Tipi Kanada Vizesi: Amerikan vatandaşı ile evli olup K-3 vizesine başvuran kişilerin çocuklarına verilen Kanada vizesidir.

L Tipi Kanada Vizesi

Uluslararası şirketlerde çalışıp geçici bir süre için şirketin başka bir ofisinde görevlendirilen kişilere verilen Kanada vizesi türüne L Tipi vize denmektedir.  

L-1A Tipi Kanada Vizesi: Kanada’ya işinden dolayı geçici görevle gönderilen yönetici ve müdürlere verilen Kanada vizesidir. 

L-1B Tipi Kanada Vizesi:  Çok uluslu şirketlerin Kanada Devleti’ne geçici görevlendirme ile gönderdiği uzman çalışanlarına verilen Kanada vizesi türüdür. 

L-2 Tipi Kanada Vizesi: Kanada’ya L-1 vizesi ile seyahat eden kişilerin eşlerine ve çocuklarına verilen Kanada Vizesi türüdür. 

M Tipi Kanada Vizesi

Bu vize tipi Kanada’ya mesleki kurs ve programlara katılmak üzere seyahat eden kişilere verilen Kanada vizesi türüdür.  

M-1 Tipi Kanada Vizesi: Mesleki programlara ya da kurslara katılan öğrencilere verilen Kanada vizesi tipidir. 

M-2 Tipi Kanada Vizesi: M-1 tipi Kanada vizesine sahip kişilerin eşlerine ve çocuklarına verilen vizedir. 

Her yolculuk öncesi rutin aşılarınızın güncel olduğundan emin olun. Bu aşılar: Kızamık-Kızamıkçık-Kabakulak(MMR), Difteri, Tetanoz, Boğmaca, Polio ( çocuk felci ) ve yıllık grip aşısıdır.

Ayriyetten, Hepatit A aşısı, Tifo aşısı, Hepatit B aşısı, Kuduz aşısı, Sarı Humma aşısı, Sıtma aşıları önerilmektedir.

Kanada dil okulları için EduGate'den ücretsiz danışmanlık desteği alabilirsiniz.

Kanada Vizesi Başvurusu için başvuru sürecinizi başlatmak için hemen Kanada Vizesi Başvuru Formu bağlantımızdan formu doldurun ve BizVize hesabınızı oluşturun.

Okumaktan yorulduysanız, bizimle iletişime geçin!

Profesyonel Vize danışmanlarımız ile görüşerek Kanada Vizesi ile ilgili tüm süreci öğrenebilir ve vize başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz.

Sitemizi kullanarak çerezlere (cookie) izin vermektesiniz. Detaylı bilgi için Çerez Politika'mızı inceleyebilirsiniz.

SİZİ EN KISA SÜREDE ARAYALIM

KAYITLI BİLGİLERİNİZLE İŞLEM YAPMAK İÇİN GİRİŞ YAPINIZ

HESAP OLUŞTUR

Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.

ŞİFRENİZİ Mİ UNUTTUNUZ?

BİLGİ AL

We'll do everything we can to make our next best project!

ÜSTE ÇIK